MKSZ

Rybnik

Aktualności

Warszawa zdobyta!

Zawodnicy klubu z Rybnika sprawili bardzo miły prezent kibicom i odnieśli kilka znaczących sukcesów w Memoriale Mieczysława Najdorfa w Warszawie. Coroczny turniej zgromadził 497 zawodników z zakątków całego świata w trzech grupach rankingowych. Klub MKSz Rybnik reprezentowali:

OPEN A

FM Kacper Tomaszewski

FM Stanisław Żyłka

k++ Wiktoria Cieślak

OPEN B

I+ Antoni Fritz

I  Krzysztof Oleksy

I+ Tomasz Posłuszny

 

WYNIKI:

Po świetnej grze Antoni Fritz ostatecznie zajmuje znakomite II miejsce! Cieszy również fakt, że przy okazji udało mu się uzyskać ranking uzyskany 2270, co oznacza drugą już normę na kandydata na mistrza. Serdecznie gratulujemy!

                     

Bardzo dobre miejsce zajął również w turnieju OPEN B Tomasz Posłuszny – XVI miejsce i awans o 12 pozycji w stosunku do pozycji startowej.

W turnieju OPEN A najwyższe XXVI miejsce z naszych reprezentantów zajął Stanisław Żyłka. Udało mu się zanotować znaczny zysk na ELO oraz pozostawić w pokonanym polu między innymi IM Macieja Klekowskiego(2482).

Również dobrym skalpem może poszczycić się Kacper Tomaszewski, który zdołał pokonać wschodzącą gwiazdę światowych szachów, najmłodszego arcymistrza 13-letniego GM Gukesha Dommaraju(2520) z Indii.

Przyrostem rankingowym (+62 ELO!) kończy turniej jedyna zawodniczka MKSzu grająca w Warszawie Wiktoria Cieślak.

Podsumowując turniej można śmiało powiedzieć, że Warszawa zdecydowanie została zdobyta!

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *